Zvětšení prsou vlastním tukem. Slyšeli jste už o něm?

floating-leaf
floating-leaf

Namísto zvětšení prsou vlastním tukem vyzkoušejte raději tabletky BreastEXTRA+

Zvětšení prsou vlastním tukem je operační způsob zvětšování prsou, při kterém se nepoužívají umělé látky jako silikonové implantáty nebo kyselina hyaluronová. Právě tomuto způsobu zvětšování prsů se dnes věnuje mnohem větší pozornost než v minulosti.

Jak probíhá zvětšení prsou vlastním tukem?

Zvětšení prsou probíhá na základě vlastního tuku a kmenových buněk, které se nejčastěji získávají z kostní dřeně nebo tukové tkáně. Pro získání potřebného množství tukové tkáně se tuk nejčastěji odsává liposukcí z břicha, stehen, hýždí a boků. Tyto se pak upravují v laboratoři. Jedna část se zbaví nevhodných látek a z druhé části jsou extrahované kmenové buňky.

Kmenové buňky obecně zajišťují regeneraci poškozených tkání v organismu. Dokáží se přeměnit na buňky kostí, svalů, nervové či tukové tkáně. Právě z tohoto důvodu se kmenové buňky a vlastní tuk mohou využívat i v plastické chirurgii jako přirozená výplň při zvětšování prsů.

Jaké jsou výhody zvětšení prsou vlastním tukem?

V porovnání s ostatními operačními způsoby zvětšování prsů přináší s sebou zvětšení prsou vlastním tukem několik výhod.

  • Plastická operace bez chemie. Kmenové buňky se nacházejí v různých tkáních a orgánech, a jsou tedy tělu zcela přirozené – na rozdíl od silikonů a jiných chemických látkách používaných při jiných operačních postupech, které představují vyšší riziko.
  • Nejbezpečnější způsob augmentace. Silikonové implantáty nemusí organismus přijmout, mohou prasknout a je třeba po určité době vyměnit. Takové rizika při vlastním tuku neexistují, protože jde o váš vlastní genetický materiál. Operace se navíc provádí pouze v lokální anestezii.
  • Při operaci nevznikají jizvy. Tuková tkáň s kmenovými buňkami se implantuje pomocí injekční jehly, na prsu tedy zůstane pouze vpich, který se o několik dní sroste. Při vkládání silikonových implantátů naproti tomu zůstávají viditelné jizvy.

Zvětšení prsou vlastním tukem

Má to i nevýhody?

Samozřejmě. Jako každá operace, is touto jsou spojeny možné problémy, a to zejména:

  • Potřebná rekonvalescence. Ve srovnání s rekonvalescencí po implantaci silikonů, kde je potřebná několikadenní hospitalizace a různá omezení po dobu 2 měsíců od operace, zvětšování prsů s sebou přináší mnohem menší omezení. I tak však musíte počítat s 2-3 denní odpočinkem po provedené liposukci. S úplným sestavením počítejte po přibližně 2 týdnech.
  • Bolest. Zejména první vpichy jehlou s lokální anestezií mohou být bolestivé, následně by už jste bolest cítit neměli.
  • Omezení po operaci. Kromě uvedeného dvoutýdenního klidového režimu se 2-3 týdny vstřebávají vzniklé modřiny a otoky. Čtyři týdny po operaci byste měli nosit elastické spodní prádlo. Několik dní po zákroku byste také neměli spát na břiše.

Ceny plastických operací se silikonovými implantáty nebo vlastním tukem jsou v současnosti srovnatelné.

Dá se to i jinak?

Ano. Větší prsa můžete získat i jinak. Nemusíte absolvovat hned plastickou operaci. Kromě cviků na zvětšení prsou, masáží a dodržování pitného režimu vám pomohou i výživové doplňky na přírodní bázi, jakými jsou tabletky BreastEXTRA+.

Pomocí tabletek na zvětšení prsou BreastEXTRA+ dosáhnete větších prsou opravdu přirozenou cestou. Komplex bylin a přírodních látek obsažených v tabletách zabezpečuje růst prsou, zpevnění prsou a jejich ideální vytvarování. Tabletky obsahují pouze přírodní látky, neobsahují hormony, chemikálie, barviva ani konzervanty, nemusíte se proto obávat jakýchkoliv vedlejších účinků.

Zapomeňte tedy na plastické operace, se kterými se spojuje množství rizik, vsaďte raději na přírodu a výživové doplňky.

Co dodat na závěr?

  • Zvětšení prsou vlastním tukem je v současnosti preferovanou operační metodou zvětšení prsou.
  • Plastické operace s sebou přinášejí množství rizik.
  • Sáhněte raději po výživových doplňcích na přírodní bázi, jakými jsou tabletky BreastEXTRA+.