floating-leaf
floating-leaf

Augmentaci nemusí vaše tělo přijmout. Za bylinky vám poděkuje.

Podstoupení  augmentace není bez rizik. Co však dělat, když vám takzvané bujné poprsí nebylo dopřáno? Nebo pokud těhotenstvím, kojením či nárůstem váhy došlo ke změně vzhledu a ochabnutí pokožky v této oblasti? Pokud i vy patříte k ženám, které trápí tvar nebo velikost prsou, určitě jste se nejednou zamysleli, jak byste mohli vzhled vašeho symbolu ženskosti vylepšit.

Co je augmentace?

Při augmentaci jde jednoduše řečeno o zvětšení prsou prostřednictvím prsních implantátů během plastické operace. Tento chirurgický zákrok je nazýván i augmentační mammoplastika. Jejím výsledkem je zvětšení velikosti či vylepšení tvaru a plnosti vašich prsou.

Takový způsob vylepšení vašeho těla byste si však měli dobře promyslet. Jelikož jde o chirurgický zákrok, je třeba, abyste jako pacientka měli bezchybný zdravotní stav. Před operací musíte podstoupit předoperační vyšetření a nesmíte zapomenout ani na čas potřebný na zotavení organismu po operaci. Čas rekonvalescence po augmentační mammoplastice je ve většině případů až několik týdnů. V tomto čase je pacientka nejenže pracovní neschopnosti, ale také jsou omezeny i její každodenní aktivity. Ačkoli dnes už trh nabízí více druhů prsních implantátů, v Česku jsou používány téměř výhradně implantáty plněné silikonovým gelem.

Implantáty vydrží v těle bez poškození pouze několik let.

Co augmentací vlastně podstupujete?

Augmentační mammografie se nejčastěji provádí v celkové anestezii a pokud nedojde během operace ke komplikacím, trvá jednu až dvě hodiny. Implantát se do těla vkládá řezem, který může být uskutečněn v podpaží, v záhybu pod prsem nebo kolem prsní bradavky. Následně proběhne preparace tkáně a jakési vytvoření „kapsy“, kam je implantát následně umístěn.

Umístění implantátu je možné dvěma způsoby, a to pod žlázou nebo pod prsním svalem. Rozhodujícím faktorem umístění je dostatečné množství tkáně na překrytí implantátu. V případě, že tkáň nepřekryje celý implantát, může být okraje implantátu vidět a nový prs bude vypadat uměle a ne zrovna nejpřirozenější. Závěrem operace je zaveden drén na odvádění krve či sekrece a je provedeno zašití okrajů rány.


Náš tip: Přečtěte si víc o rizicích plastiky prsou.


Tato cesta není bezbolestná

Pacientky, které augmentaci podstoupily, uvádějí, že pooperační bolest je nejintenzivnější během prvních tří pooperačních dní. Ještě několik dní po zákroku může být pacientka unavená a prsy jsou většinou citlivé na dotek až oteklé. V některých případech je pacientce vzhledem ke zvýšené riziko vzniku infekce v přítomnosti cizího tělesa předepsané užívání antibiotik. Nezbytností je nošení speciální podprsenky během několika týdnů. Kromě toho, zvětšení či změnu tvaru prsů pomocí plastické chirurgie provázejí několik rizika. Může jít o zmíněnou infekci, ale také o krvácení či plicní embolii. Nejobávanějším rizikem je však nepřijetí implantátu organismem a jeho následné vypuzení.


Náš tip: Přečtěte si i článek o tom, jak získat plná prsa pomocí přírody.


Jde to i jinak

Augmentace pomocí plastické chirurgie není jediný způsob, jakým dosáhnete vaše vytoužené prsa. Naštěstí má matka příroda své vlastní metody. Nemusíte si tedy hned lehat chirurgovi pod skalpel, omezovat své aktivity a záliby a vystavovat se rizikům. Přírodní přípravek na bylinné bázi určený na zvětšení prsou BreastEXTRA+ byl vyvinut speciálně s účelem stimulovat organismus ženy k vytváření a obnově tkáně prsní žlázy. Následkem toho dochází k viditelnému zvětšení těchto ženských předností. Bez omezení a rizik tak získáte nádherné plné a pevná prsa.

Augmentace má svá rizika

Jak si tedy splnit sen o krásných prsou?

  • Dobře zvažte podstoupení chirurgického zákroku.
  • Plastická operace s sebou nese rizika.
  • Vyzkoušejte účinek přírodních produktů na bylinné bázi.