Čeká vás plastika prsou? Rozmyslete si to ještě.

floating-leaf
floating-leaf

Krásné prsa můžete mít i bez pomoci plastických chirurgů

Nejste spokojená s kartami, které vám rozdala matka příroda? Nezoufejte. Vaše sny o hezčí hrudi mohou být naplněny. A to i bez toho, aby byla nutná plastika prsou. Není třeba lehnout si pod nůž. Existují i přirozené cesty. Ty jsou překvapivě jednoduché a neskrývají v sobě nebezpečí invazivních zásahů do vašeho těla.


Náš tip: Plastika prsou přináší svá rizika. Přečtěte si víc.


Jak na to?

Je to vskutku jednoduché. Můžete začít například s něčím tak prostým, jako jsou kliky. Ano, čtete správně. Kliky. Tento cvik se dá dělat kdekoliv, nepotřebujete ani navštěvovat žádnou posilovnu. Kliky nejsou skvělé jen na posílení tricepsů. Správně provedený klik zpevní i vaše musculi pectoralis – prsní svaly. Ty se nacházejí hned pod prsy. Jak napovídá logika, když se zvětší prsní svaly, opticky se zvětší i prsa. Pokud se necítíte na pravé kliky, i takzvané „dámské kliky“ přes kolena jsou výborným cvičením na posílení prsních svalů.

Nejlepším cvikem na zvětšení prsou jsou jednoduché kliky.

Na cvičení nemám čas…

Necítíte se na cvičení? To vůbec nevadí. Můžete na to jít doslova opačnou cestou – více jezte. Pokud opravdu chcete získat větší prsa, stačí, když trochu naberete na váze. Samozřejmě, ne až do patologických hodnot. Pokud přiberete jen pár kilo, nadbytečný tuk se nerozloží rovnoměrně – primárně půjde do stehen, bříška a prsou – vašeho vysněného cíle. Tato cesta není zrovna nejzdravější, ale pokud se budete držet zdravého rozumu, rizika jsou určitě menší než při operaci.

Vyplatí se vyzkoušet i jíst jídla s vysokým obsahem estrogenu. Estrogeny jsou hlavní ženské pohlavní hormony, které se tvoří primárně ve vaječnících, ale v malých množstvích i v játrech, nadledvinách a prsou. Rodina estrogenů je zodpovědná za vznik sekundárních pohlavních znaků u žen, a tedy ovlivňuje i velikost vašich prsou. Mezi jídla s vysokým obsahem estrogenů patří například čočka, cizrna, mléčné výrobky jako sýr či jogurty, jablka, třešně a švestky. Nezanedbatelné množství obsahují obiloviny jako rýže a pšenice. Pokud chcete větší prsa, zařaďte tyto potraviny do vašeho jídelníčku.


Náš tip: Přečtěte si i článek Chcete větší prsa? Vsaďte na cvičení a bylinky!


Dalším „užitečným“ hormonem je fytoestrogen. Fytoestrogen má v těle podobnou funkci jako estrogen. Jisté výzkumy dokonce ukazují, že fytoestrogeny mají antikarcinogenní účinky. Tento trend můžeme vidět u asijských populací, kde je historicky výskyt rakoviny prsu nižší než v západní společnosti. Strava v Asii je většinou bohatá právě na fytoestrogeny. Pozitivní účinky na velikost prsou potvrdily i některé vědecké studie. Chcete-li do těla dostat fytoestrogen, jezte ořechy a lesní plody, pijte červené víno a nezapomeňte na zelené fazolky.

Větší prsa bez plastiky

A co tabletky?

Antikoncepce obsahuje mnoho estrogenů, ale její užívání kvůli zvětšení prsou se důrazně nedoporučuje. Vždy se poraďte se svým lékařem. Raději sáhněte po výrobku založeném na přírodní bázi. Mezi takové přípravky patří i tabletky BreastEXTRA+. Tyto tabletky mají zvýšený obsah fytoestrogenů. Jejich účinek potvrzují spokojené zákaznice.

Tipy na závěr

  • Vaše prsa pomůže zvětšit jednoduché cvičení – kliky.
  • Jezte potraviny bohaté na estrogeny a fytoestrogeny.
  • Užívání antikoncepce se nedoporučuje.