Znáte fenykl? Pomáhá i při růstu prsou

floating-leaf
floating-leaf

Konzumace fenyklu pomůže zvětšit vaše prsa

Prsa můžete zvětšit různými způsoby. Ten nejlepší je však přírodní způsob. Objevte tajemství, co skrývá fenykl, a jeho účinky na růst prsou.

Proč právě fenykl?

Fenykl zřejmě znáte jako čerstvou zeleninu nebo koření. Nebo v podobě čaje, který jste servírovali svým malým dětem na uvolnění větrů. 😉

Je to rostlina ze skupiny zelerovitých. Připomíná trochu celer, trochu kopr, trochu cibuli a má velmi specifickou vůni. Jeho chuť je podobná trochu anýzu i kopru. Má oblibě zásaditou půdu bohatou na fosfor a vápník, vláhu a teplo – nejlépe se mu tedy daří zejména v jižních oblastech. Vždyť i pochází ze Středomoří. Pěstovali ho dominikánští mniši v Itálii a odtud se později rozšířil do celého světa.

Fenykl je již odedávna znám svými pozitivními léčivými účinky na lidský organismus:

 • používá se při léčbě kašle a boji proti bakteriálním, kvasinkovým a houbovým onemocněním,
 • pomáhá při hubnutí,
 • snižuje hladinu cholesterolu,
 • pomáhá při zánětech močových cest,
 • posiluje imunitu,
 • odvodňuje organismus,
 • detoxikuje střeva a pomáhá při zácpě,
 • uvolňuje trávení u dětí.

Těmito léčivými účinky disponuje fenykl díky obsahu užitečných látek. Semena obsahují draslík a hořčík, vitaminy C, B a vlákninu. Přítomny jsou i hořčík, vápník, železo a měď.

Fenykl obsahuje také látky, které se nazývají fytoestrogeny. Je to vlastně přírodní obdoba ženského hormonu estrogenu. Obsahuje anethol, dianethol a photoanethol, které zvyšují hladinu estrogenu v těle. Právě z tohoto důvodu se řadí k potravinám, které se používají i na podporu růstu prsou a také produkci mléka u kojících maminek.

Fenykl obsahuje fytoestrogeny, které prokazatelně přispívají k růstu prsou.

fenykl semena

Jak jej připravit?

Je možno jej konzumovat v různých podobách – syrový, vařený, grilovaný či pečený. Dá se spotřebovat celá jeho nadzemní část. Stonky se používají do polévky, do listů můžete zabalit rybu, hlízy opékat na grilu nebo přidat do salátů. Semena se zas používají při výrobě nápojů, jako džin či absint, ale i jako koření do chleba, omáček či koláčů.

Najeefektivnější účinky na růst prsou má však v podobě čaje. Na růst prsů jsou totiž nejvhodnější semena fenyklu, ze kterých se čaj připravuje.

fenykl čaj

 • Fenyklový čaj. Rozdrťte lžíci fenyklových semínek, zalijte horkou vodou, nechte louhovat 10 – 15 minut a přeceďte. Je přirozeně sladký, proto čaj nemusíte ani sladit. Takový nápoj pijte jednou dne během dvou týdnech. Potom kúru přerušte a opakujte znovu po měsíční přestávce. Některé recepty doporučují zkombinovat s pískavicí.
 • Pečený fenykl. Můžete jej klidně i upéct, například v zajímavé kombinaci s pomerančem. Nakrájejte jej na menší části a nechte odstát v misce s ledovou vodou. Přeložte ho do zapékací mísy, přidejte měsíčky z pomeranče a pomerančovou šťávu a navrch přidejte čerstvý tymián a vlašské ořechy. Podlijeme bílým vínem, osolte, opepřete a polijte olivovým olejem a pečte v troubě asi 40 minut.
 • Saláty, omáčky a zahuštěné omáčky. Fenyklem také můžete ochutit i jiná jídla. Ačkoliv fenyklový čaj je na růst prsou nejúčinnější, i těmito jídly ho můžete podpořit.

Fenyklu byste se měli vyhnout pouze v případě, pokud jste těhotná. Rovněž ho užívejte s mírou, pokud patříte k lidem s diagnózou diabetes, protože obsahuje dost cukru.

Fenykl si můžete vypěstovat i doma

Fenykl na růst prsou si můžete vypěstovat i doma. stování fenyklu není nic náročného. Pohodlně ho vypěstujete i na vlastní zahrádce. Vysejte ho mezi červnem a červencem do předem připravených řádků v rozestupu minimálně 50 centimetrů. Půda by neměla být písčitá ani jílovitá. Už po dvou týdnech byste měli fenykl vidět z řádků vyrůstat. Zalévejte jej pravidelně alespoň čtyřikrát týdně dokud z něj do září nevyroste mohutná rostlina s výškou 1,5 až 2,5 metru. Když odkvete, na větvičkách vzniknou semínka, které připomínají kmín. Semeno posbírejte těsně před dozráním a ještě ho dosušte. Pokud sbíráte hlízu, uřízněte ji i s částí stonku.

Abyste však dosáhli hezkých prsou, nemusíte pěstovat fenykl doma. Semínka si můžete jednoduše zakoupit ve vybraných obchodech. Pokud však nejste stavěná na to, abyste si pravidelně vařili čaj ze semínek, máme pro vás ještě jedno jednodušší řešení.

Fenykl rostlina

Fenykl jako součást výživových doplňků

Fenykl je totiž součástí několika výživových doplňků, které jsou určeny na růst prsou. Takovým přípravkem jsou i tabletky BreastEXTRA+, které kromě výtažků z fenyklu obsahují i ​​další přírodní složky s obsahem fytoestrogenů. K růstu vašich prsou tak přispěje nejen fenykl, ale i pískavice řecké seno, andělika čínská, jam čínský, serenoa plazivá a sója v kombinaci s kolagenem, který se postará o pružnost vaší pokožky. Výhodou tabletek je to, že obsahují standardizované extrakty se zaručenou kvalitou.

Tabletky BreastEXTRA+ přispějí nejen ke zvětšení vašich prsou, ale také ke zpevnění prsou a jejich ideálnímu vytvarování. Jejich užívání je přitom velmi jednoduché. Stačí užít 2 kapsle dvakrát denně a zapít dostatečným množstvím tekutin. První výsledky na sobě zpozorujete už během 10 dnů užívání. Po několika týdnech budou změny již opravdu významné a projeví se například na velikosti podprsenky, kterou nosíte.

Shrnutí:

 • Fenykl patří mezi rostliny s obsahem fytoestrogenů, které přispívají k růstu prsou.
 • Můžete ho pít jako čaj, ochucovat jím jídla nebo jej užívat v podobě výživových doplňků.
 • Výtažky z fenyklu obsahují pilulky na růst prsou BreastEXTRA+.