Podpora růstu prsou. Jak na to?

floating-leaf
floating-leaf

Nemusíte se smířit s tím, co vám nadělila příroda

Upřímně řečeno, kolem prsou se točí celý náš život. A když ne celý, tak minimálně od puberty. Každá z nás se už určitě někdy zamyslela nad tím, jakým způsobem prsa rostou a co může sloužit jako podpora růstu prsou.

Růst prsou u dívek

Prsa začínají dívkám růst v pubertě, konkrétně se do ženských tvarů začínají formovat mezi 9.-13. rokem života. To však není jediná změna, která se s prsy během našeho života děje. Naopak, prsa se mění celý život. Velikost a tvar ovlivňuje například aktuální váha, těhotenství či kojení. Prsa se ale mění se i v průběhu měsíce pod vlivem menstruačního cyklu.

Podpora růstu prsou dívka - Breastextra.cz

Za všechno může estrogen

Tvar a velikost ženských prsou se mění pod vlivem ženského pohlavního hormonu estrogenu. Ten může za růst a zrání pohlavních orgánů, ženské tvary, ale i hebkou pokožku. Jeho nejdůležitější funkcí je připravit ženské tělo na rozmnožování. Zkrátka je to hormon, který je zodpovědný za naše ženské charakteristické znaky.

Podpora růstu prsou je možná

Určitě jste už četli o množství ověřených krémů, které vám na počkání do několika dnů pomohou zvětšit vaše prsa. Ty však zaručeně nefungují. Namísto takovéhoto krému můžete klidně použít i indulonu.

Co při dlouhodobém působení zabírá, je správné cvičení. V tomto případě se však prsa nezvětšují. Prsa se skládají z prsních žláz a tuku a ty nabíráním svalů nenarostou. Cvičení však působí na zpevnění poprsí. Nebudete mít povislá prsa, což může opticky působit i jako zvětšení prsou.

Pravdou je, že jediným opravdu fungujícím prostředkem pro rychlé zvětšení prsou je plastická operace. Jak však všichni víme, taková operace vám sice zajistí pěkná prsa, ale je drahá a spojuje se i s množstvím zdravotních rizik. Kromě toho jsou k dispozici i jiné metody, které nejsou až tak invazivní, jako například zvětšení prsou kyselinou hyaluronovou. Ani toto však není úplně bezbolestná a bezriziková metoda. Optimální je, když podpora růstu prsů probíhá jinak – zevnitř.

Pomozte svým prsům zevnitř

Abyste ovlivnili růst prsní žlázy, musíte na ni působit zevnitř. Princip je vlastně velmi jednoduchý. Prsům je třeba dodávat takové látky, které jsou svou strukturou podobné hormonu estrogen, který je zodpovědný za růst prsou. Takové látky nazýváme fytoestrogeny a obsahuje je spousta bylinek. Užívání takových bylinek vyvolává interní procesy, které aktivují receptory estrogenů v prsou. Ty se následně začínají opět rozvíjet jako v pubertě.

Nejlepší podpora růstu prsou je zevnitř, ideálně bylinkami.

Co pomáhá k růstu prsou?

Nejlepších výsledků při zvětšování prsou se ukázaly u těchto bylinek:

  • andělika čínská – výrazně podporuje produkci estrogenu, normalizuje ženský reprodukční a hormonální systém a účinně působí na zvětšování prsou,
  • fenykl – upravuje hormonální rovnováhu,
  • jam čínský – přispívá k rovnováze ženských pohlavních hormonů a podporuje prokrvení hrudníku, což napomáhá přenosu živin do prsou,
  • serenoa plazivá – ovlivňuje činnost reprodukčních orgánů a díky obsahu prolaktinu zvyšuje frekvenci dělení buněk v prsních žlázách a napomáhá jejich zvětšení,
  • pískavice řecké seno – bylinka odedávna používaná při problémech s kojením také podporuje růst prsů,
  • sója – konkrétně sójové isoflavonoidy jsou nejvýznamnější fytoestrogeny, které se vážou zejména na estro receptory přímo v tkáních prsou, čímž způsobují jejich růst a zpevnění.

Podpora růstu prsou sója - Breastextra.cz

Takové bylinky dokážete sehnat nebo sama vypěstovat i v našich zeměpisných šířkách. Pokud však upřednostňujete pohodlnější cestu, najdete je i v podobě výživových doplňků.

Tabletky na růst prsou BreastEXTRA+ obsahují výtažky ze všech uvedených bylinek. Přípravek je navíc obohacen o kolagen, který pomáhá udržovat pokožku pružnou. Samotné užívání je velmi jednoduché, stačí užít dvě kapsle dvakrát denně a zapít dostatečným množstvím tekutin.

Shrnutí:

  • Podpora růstu prsou je možná – nejlepší cestou je užívání bylinek s obsahem fytoestrogenů.
  • Mezi nejúčinnější bylinky patří andělika čínská, fenykl, jam čínský, serenoa plazivá, pískavice řecké seno a sója.
  • Pohodlné užívání bylinek v jednom přípravku představují tabletky BreastEXTRA+.