Je vaše podprsenka správná?

floating-leaf
floating-leaf

Správná podprsenka dokáže udělat zázraky s velikostí vašich prsou

Těsně obepíná hruď a ztěžuje dýchání, je volná a nedrží, kde by měla. Všeho moc škodí. Nebo málo. Správná podprsenka dokáže udělat divy – a to nejen se zevnějškem. Ale ta nesprávná je schopna zkazit den. Bolesti, škrábance, otlaky, celodenní nepohoda… Jak si tedy můžete vybrat podprsenku, která vám opravdu sedne?

Přeměřte se

Výběr vhodné podprsenky by se měl začít s krejčovským metrem v ruce. Měli byste ho mít natažený, ale nesmí vás škrtit. Také dávejte pozor na to, aby nebyl nikde překřížený, případně našikmo. Abyste mohli určit správnou velikost, potřebujete znát dvě čísla – obvod hrudníku přes prsa a pod prsy. Snažte se zjistit nejširší obvod hrudníku, ten u většiny žen bývá při měření přes bradavky. Dále změřte obvod hrudníku těsně pod prsy. Po správném měření je už výběr správné velikosti hračka – stačí porovnat zjištěné hodnoty s tabulkou velikostí u jednotlivých prodejců.

Při výběru správné podprsenky jsou klíčové dvě čísla – obvod hrudníku přes prsa a pod prsy.

Řeknete si, to je sice hezké, ale tento postup lze použít pouze při koupi nové podprsenky. Jak se dá zjistit, zda vám vhodně sedí podprsenka, kterou už máte doma? Poradíme vám i v tomto.

Jak poznáte nesprávnou velikost?

Klíčový je obvod. Právě ten by měl nést většinu váhy prsou a ne ramínka, jak si chybně myslí mnoho žen. Přílišný obvod nedokáže správně vykonávat svou funkci a prsa jsou neseny ramínky. To má za následek nejen zhoršení vzhledu prsou, ale i bolestivé otlaky na ramenou.

Správně by měla podprsenka k tělu těsně přiléhat, ale zároveň neškrtí. Zapínání by mělo být umístěno paralelně s přední částí podprsenky. Pokud se zadní část posouvá při pohybu nahoru, je to jasným znakem přílišného obvodu.

Podle světové odbornice na podprsenky Cory Harringtonová by měl střed podprsenky ležet na hrudní kosti. Tato poloha podprsenku ukotvuje a pomáhá správně nést váhu prsů.

Správna podprsenka výber - MegaPrsia.sk

Dalším nosným parametrem jsou ramínka. Jak jsme již zmínili, ramínka by neměly nést váhu prsou – tento úkol plní obvod. Nesmějí se ani zařezávat ani padat. Signálem špatné velikosti je bolest v ramenou. Obvod nenese hmotnost prsou, tato padá na ramínka, a tak i na ramena. U většiny podprsenek na současném trhu je naštěstí délka ramínek nastavitelná.

Nepadnoucí podprsenku dokážete odhalit i pomocí košíčků. Při příliš malé podprsence prsa tzv. „přetékají“ – nevejdou se do košíčku. Nicméně může nastat i opačný problém; odstávající okraje značí příliš velký košíček. V ideálním případě jsou prsa obepnuté košíčkem. Dávejte pozor na různé velikosti. Ty se mění úměrně s délkou obvodu. Například košíček A je při obvodu 80 větší než u obvodu 70. Z toho vyplývá, že pokud vám sedí košíček B 70, ale potřebujete větší obvod, musíte si vybrat i jinou velikost košíčku. Podívejte se takéna  infografiku na téma výběru správné podprsenky.

Správná velikost podprsenky je klíčová

Takže. Na výběru správné velikosti podprsenky si dejte opravdu záležet. Nejen, že se ve správné podprsence budete sama cítit lépe, ale správná velikost a tvar podprsenky ovlivní i to, jak vypadají vaše prsa. Správným výběrem podprsenky dokážete prsa dokonce opticky zvětšit.


Náš tip: Přečtěte si i článek, jak zvětšit prsa pomocí cvičení a bylinek.


A pár tipů na závěr…

  • Přeměřte se. Správnou podprsenku vám pomohou vybrat obvod hrudníku přes prsa a pod prsy.
  • Nesprávnou velikost podprsenky poznáte podle obvodu, ramínek a košíčků.
  • Ramínka by neměly nést váhu prsou – při jakékoliv bolesti okamžitě uvažujte nad změnou.
  • Správný výběr podprsenky dokáže vaše prsa zvětšit.
  • Chcete-li se o výběru podprsenky dozvědět ještě více, viz také video, které najdete pod článkem.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=FqffIMft4u8[/embedyt]