Hormonální nerovnováha vás nemusí vyvést z rovnováhy

floating-leaf
floating-leaf

Hormonální nerovnováha. Jak si s ní poradit?

Na světě snad není žena, která by se nechtěla cítit ve svém těle krásná. Každá se chce cítit co nejlépe. Nezáleží na věku, ženy mají v sobě cit a smysl pro krásu snad od nepaměti. Někdy se však může stát, že i když jsme na našem životním stylu či aktivním způsobu života nic nezměnili, přesto cítíme změnu k horšímu. Příčina je častokrát jedna. Nerovnováha našich hormonů.

Jak poznat hormonální nerovnováhu?

Hormonálními změnami procházíme od narození až po stáří celkem přirozeně. Změny se dějí v našem organismu průběžně, přičemž mají vliv na náš růst a vývin, metabolismus, náladu a v pozdějším věku i reprodukci. Když se stane, že přestane fungovat jeden hormon, ovlivňuje to všechny ostatní a dochází ke stavu, který se nazývá hormonální nerovnováha. Zvyšte svou pozornost, pokud:

#1 Jste příliš často unavená anebo se cítíte slabá

Hlavně ženy během a po menopauze mohou pociťovat únavu, kterou způsobuje hormonální nerovnováha. K zvýšené únavě může také přispívat stres (konkrétně hormon kortizol produkovaný v nadledvinkách).

Hormonální nerovnováha únava - breastextra.cz

#2 Trpíte depresemi

Věnujte pozornost svému duševnímu zdraví. Pátrejte po příčinách vaší situace a dopřejte si stravu bohatou na vlákninu, vitamíny C, B, draslík, hořčík. Všechny tyto prvky v sobě obsahuje například fenykl, který kromě toho, že vám dodá nový příval energie a chuti do života, má vliv i na zvětšení objemu vašeho poprsí. Nejenom že získáte novou sílu do každého dne, ale spolu s ní můžete získat i krásná prsa. Nezapomínejte na pravidelný pohyb, protože ani přísunu endorfinů, jinak nazývaných hormony štěstí, není nikdy dost.


Náš tip: Přečtěte si víc o tom, jak je možné mít sexy prsa.


#3 Nadměrně se potíte

Pokud jste na sobě zaznamenali zvýšené pocení způsobené návaly horka anebo často se opakující pocení v noci, může ho způsobovat hormonální nerovnováha. Všímejte si, kdy je vaše pocení nejintenzivnější a co ho způsobuje.

#4 Cítite snížení vašeho sexuálního apetitu

K této změně může dojít doslova ze dne na den. Nedostatek či vzájemná nesymbióza ženských hormonů může mít za následek snížení chuti na vaše sexuální radovánky.

#5 Nadměrně vám vypadávají vlasy

Přestože věkem je řídnutí a vypadávání vlasů viditelnější u mužů, v období těhotenství, po porodu nebo v období menopauzy není tento jev vzácný ani u žen. Lékařskou terminologií vysvětleno jde vlastně o to, že mužský hormon testosteron se interakcí s enzymy přítomnými ve vlasových folikulech transformuje na dihydrotestosteron (DHT). Ten pak definuje vlasové folikuly jako cizí tělesa, začne na ně negativně reagovat a vyřazovat vlasové folikuly z činnosti. To má za následek vypadávání, a tím řídnutí vlasů.

Hormonální nerovnováha sa projevuje únavou, depresemi, nadměrným pocením, snížením libida či vypadáváním vlasů.

Jak si pomoct k obnově hormonální rovnováhy?

  • Dopřejte si vyváženou stravu. Přidejte do svého jídelníčku fenykl, avokádo, kokosový olej. Naopak odstraňte nadbytek masných a mléčných výrobků, moučných jídel z bílé mouky a sacharidy. Nezapomínejte na dostatečný pitný režim.
  • Udělejte si detoxikační kúru a odstraňte toxiny z vaší stravy (omezte konzumaci kofeinu) i z kosmetických výrobků, které používáte (konzervanty, fluor v zubní pastě). Myslete na zdraví vašich detoxikačních orgánů (játra, pokožka, ledviny).
  • Omezte nebo úplně přestaňte s užíváním syntetických hormonů (hormonální antikoncepce či hormony na podporu plodnosti).
  • Zaktivizujte své tělo pohybem. Doporučují se vyzkoušet cviky na posílení pánevního dna (Kegelovy cviky).
  • Chraňte se před stresem, dopřejte si potřebný a pravidelný spánek, věnujte pozornost správnému dýchání, dopřejte si čas pro sebe, relaxujte, meditujte.
  • Zvolte si přirozený způsob nabytí hormonální rovnováhy. Užívejte výživové doplňky na přírodní bázi Feminox. Kombinace sojových isoflavonoidů, jamu čínského, ženšenu, anděliky lékařské, vápníku, vitamínu B a kyseliny listové vám zaručí přirozený a pro zdraví příznivý návrat hormonů zpět do rovnováhy.

Hormonální nerovnováha řešení - breastextra.cz

Shrnutí:

  • Hormonálními změnami procházíme prakticky během celého života. Dysfunkce jednoho hormonu ovlivňuje všechny ostatní hormony v ženském těle.
  • Nepodceňujte příznaky naznačující nerovnováhu hormonů.
  • Užíváním výživových doplňků Feminox stabilizujete hladinu hormonů, chráníte vaše kosti a cévy, zpomalujete stárnutí, odstraňujete návaly horka a zamezuje náhlým změnám nálad.