Krásné prsa po porodu? Nesněte, čtěte!

floating-leaf
floating-leaf

I po skončení kojení můžete mít krásné prsa

Období narození děťátka je tím nejkrásnějším v životě ženy. Nový život, nový človíček. Láska, kterou najednou cítíme, se nedá k ničemu přirovnat. Pozitivní emoce překrývají všechny útrapy, které žena po porodu zažívá. Ať už je to nedostatek spánku, změna tělesných proporcí nebo touha mít krásné prsa, což kojením dostávají opravdu zabrat. Na každý problém však existuje řešení.

Zažeňte výmluvy, nastavte se na aktivní režim

Volný čas a žena s malým dítětem? Častokrát nonsens, však? I s dítětem je však třeba najít si čas sama pro sebe. Odpočinek a péče o tělo jsou velmi důležitými aspekty podporujícími nejen tělesnou, ale i psychickou stránku. Aktivita přináší pozitivní myšlenky, s nimi roste sebevědomí a všechno jde najednou jaksi snadněji.

Cvičení a masáže

K tomu, aby se vám navrátily krásné prsa, mohou napomoci masáže a posilování. Pravidelné masáže napomáhají prokrvení pokožky, což přispívá ke zvýšení elasticity pokožky. Ideální je, pokud masáž probíhá dvakrát týdně. Jak na správnou masáž?

Krásné prsa po porodu můžete mít díky pravidelným masážím a cvičením.


K účinným způsobem na zpevnění prsního svalstva patří velmi jednoduchý cvik. Spojte dlaně jako při modlení, prsty opírejte natažené o sebe. Ruce zvedejte do výšky čela a zatlačte dlaně směrem do sebe. Pokud budete cvičení zkoušet před zrcadlem, uvidíte, jak se prsa pi každém zatlačení zvedají.

prsa po porde - cviceni


Náš tip: Vyzkoušejte i tyto cviky na zvětšení prsou.


Je voda všelék?

Voda je nezbytná k našemu životu. Její nedostatek se projevuje různými problémy, od únavy přes nedostatek energie po bolesti hlavy. Je však nápomocná i při navrácen krásných prsou. Hydratace patří mezi základní druh péče o prsa. Zabezpečuje pružnost pokožky. Střídání teplé a studené vody ve spojení se zmíněnými masážemi dopomáhají k elasticitě pokožky.

Pomůže vám příroda

Příroda je to, co je pro nás přirozené. Pokud máte zájem sáhnout po přírodních přípravcích, určitě se zaměřte na složení produktů. Složení by mělo obsahovat především rostliny, respektive výtažky rostlin, jako jsou angelica sinensis, damiana, či fenugreek. Důležitá je také strava, která je bohatá na sóju, jako významný fytoestrogen.


Náš tip: Vyzkoušejte čaje z přírodních látek, které posilňují elasticitu pokožky a podporují růst prsou.


Shrnutí:

  • Pokud chcete svým prsům navrátit vzhled, který měli před porodem, v první řadě cvičte.
  • Nezapomínejte na správný pitný režim.
  • Vyzkoušejte masáž prsou.
  • Zaměřte se na výživové doplňky, které obsahují přírodní látky jako damiana, angelica sinensis, či fenugreek.