Pískavice řecké seno – zázračný prostředek na růst prsou

floating-leaf
floating-leaf

Pískavice řecké seno prokazatelně podporuje růst prsou

Pískavice řecké seno patří k nejvíce doporučovaným prostředkům na růst prsou. Extrakty z ní se využívají v různých výživových doplňcích, které jsou určeny pro tento účel.

Co je pískavice řecké seno?

Pískavice řecké seno, známá také pod názvy fenugreek, řecké seno, senenka řecká, semeno Kozorohovu, pískavice, zda latinským označením Trigonella foenum-graecum, je jednoletá bylinka z čeledi bobovitých. Dorůstá do výšky 20 – 50 cm a má trojčetné listy vejčitého tvaru. Kvete zejména během měsíců červenec a červenec světle žlutými květy a plody jsou lusky s četnými semeny. Pískavice řecké seno je silně aromatická a velmi medonosná.

Pískavici se daří zejména v Řecku, odkud pochází i její název, ale i v jiných zemích, například v Turecku, Maroku, Indii, Číně Francii, Německu, ale i Polsku.

Účinky pískavice na podporu růstu prsou jsou známy již velmi dávno. Některé prameny dokonce uvádějí, že jde o jedinou rostlinu, která dokáže prsa zvětšit opravdu. Není to sice úplně pravda, ale ze všech bylinek na růst prsou má právě pískavice řecké seno nejvyšší koncentraci účinných rostlinných látek.

Účinky pískavice na podporu růstu prsou známe už hodně dlouho.

Jako prostředek na zvětšení prsou je poměrně levný, ale zároveň účinný. Za tento její účinek je zodpovědná látka s názvem diosgenin, která se používá při výrobě umělých forem estrogenu. Její účinek spočívá v tom, že podporuje růst nových prsních buněk. Zvětšuje tak nejen velikost, ale i objem prsou. Pískavice navíc zlepšuje i pevnost prsou stimulováním produkce estrogenu a progesteronu. Jednoduše řečeno, s pískavicí máte opravdu šanci dosáhnout vytoužených hezkých prsou.

Pískavice řecké seno semena

Pískavice řecké seno má však zároveň i další léčivé účinky:

 • používá se při léčbě cukrovky – přispívá ke správnému metabolismu cukrů a inzulínu,
 • pomáhá při horečce, kašli, zánětu průdušek, bolestech v krku,
 • podporuje obranyschopnost a imunitu organismu,
 • působí jako antioxidant – zpomaluje stárnutí a pomáhá předcházet nemocem,
 • podporuje trávení – pomáhá při nadýmání a průjmech, podporuje chuť k jídlu,
 • pozitivně působí na srdečně-cévní systém – používá se při anémii, léčí vysoký krevní tlak, snižuje hladinu cukru v krvi, zlepšuje látkovou
 • výměnu a průtok krve,
 • snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů,
 • pozitivně působí při léčbě ekzémů a jiných kožních onemocnění,
 • vyrovnává hladinu hormonů – odstraňuje negativní průvodní znaky menopauzy a premenstruačního syndromu,
 • ulevuje od bolesti svalů,
 • pomáhá při tvorbě mateřského mléka kojících matek,
 • používá se také jako ženské afrodiziakum.

Jak můžete pískavici užívat?

 • Pasta z pískavice. Smíchejte 2 polévkové lžíce prášku pískavice s trochou vody, čímž vytvoříte pastu. Pozor na množství vody, aby vám namísto pasty nevznikl řídký roztok. Touto si následně masírujte prsa alespoň 10 minut dvakrát denně krouživými pohyby. Pastu nechte na prsou zaschnout a následně smyjte. Účinek takové pasty bude určitě větší než účinek krémů na zvětšení prsou.

Náš tip: Pokud nemáte k dispozici hotový prášek, vyrobte si ho přímo ze semen. Semena očistěte, opražte a po jejich vychladnutí jejich mixérem rozmixujte na prášek.

 • Olej z pískavice. Pískavici můžete využít i jako olejovou masáž. Potřebujete na to olej ze pískavice, kterým budete masírovat prsa přibližně 15 minut denně.
 • Roztok ze semen pískavice. Namočte pískavici přes noc do vody a ráno použijte vzniklý roztok na masírování prsou.
 • Čaj z pískavice. Čaj z pískavice můžete připravit přímo ze semen. Očistěte je a omyjte a rozmixujte na prášek. Použijte 2 čajové lžíce prášku, které rozmícháte v teplé vodě. Míchejte alespoň jednu minutu a před vypitím nechte 15 minut odstát. Čaj pijte dvakrát denně.
  Klíčky ze pískavice. Nechte semena pískavice naklíčit, nejlépe na kousku vlhké vaty. Takto připravené klíčky přidejte do stravy. Podpoří vás to ve vaší cestě k větším prsům.

Pískavice řecké seno klíčky

Má užívání pískavice nějaká omezení?

Pískavice řecké seno na růst prsou je přírodní produkt a pokud se užívá podle pokynů, nezpůsobuje vedlejší účinky.

Pokud však pískavice užíváte nadměrně, může dojít k hormonální nerovnováze tím, že se hladina estrogenu neúměrně zvýší. Může tak ovlivnit menstruační cyklus a jiné metabolické tělesné funkce. Rovněž i při nadměrném masírování pastou nebo olejem může dojít k pocitu pálení. Zkrátka, vše s mírou, nic netřeba přehánět.

Jak se pískavice řecké seno pěstuje?

Pro pěstování pískavice použijte lehkou vápnitou půdu s dostatečnou spodní vláhou, ve sluneční chráněné poloze. Semena vysejte na jaře přímo na pole do plných řádků.

Po dozrání se sbírají semena pískavice. Když už dozrála většina lusků, posečte celé rostliny, svažte do snopů, nechte uschnout a následně vymláťte.

Takto získané semena mají hořkou chuť. Ta se však dá zmírnit, pokud je opražíte na pánvi. Takto upravené semena uskladněte v uzavřené nádobě v tmavé a suché místnosti. Semena pravidelně míchejte, aby nedošlo k jejich spleseniu.

Užívejte pískavici jako součást výživových doplňků

Ne, na cestě k velkým a plným prsům opravdu nemusíte podstoupit proceduru pěstování. Existují i ​​jednodušší způsoby. Buď si koupíte hotové semena či prášek nebo sáhnete po výživových doplňcích, které extrakty ze pískavice obsahují. Ve většině případů jde o tabletky pískavice.

Užívání tablet má své nesporné výhody. Kromě pohodlnosti užívání spočívají i v tom, že v tabletách jsou standardizované extrakty se zaručenou kvalitou. Významným zdrojem pískavice jsou i tabletky na růst prsou BreastEXTRA+. V denní dávce obsahují tabletky 240 mg pískavice. Účinek pískavice je navíc podpořen extrakty z jiných rostlin obsahující fytoestrogenů, kterými jsou jam čínský, fenykl, andělika čínská, serenoa plazivá a sója. K pružnosti pokožky vašich prsou přispěje přidán kolagen.

Dávkování je velmi jednoduché – stačí užít 2 tablety dvakrát denně a zapít dostatečným množstvím tekutin. První výsledky zpozorujete na sobě už v průběhu 10 dní užívání. Abyste dosáhli trvalé výsledky, doporučujeme v pravidelném užívání pokračovat po dobu 3 měsíců.

Shrnutí:

 • Pískavice řecké seno patří k nejvíce doporučovaným prostředkům na růst prsou.
 • Můžete ji používat jako pastu, olej, roztok, čaj či klíčky.
 • Extrakty z pískavice obsahují výživové doplňky na růst prsou, jakými jsou tabletky BreastEXTRA +.