Plastika prsou

floating-leaf
floating-leaf

Plastika prsou sebou nenese jenom benefity, ale i svá rizika

Mnoho žen má zásadní problém se skutečností, že jejich prsa se vymykají obecně zažitým konvencím o kráse.
Prsa mohou být malá, povislá nebo mohou mít tvar který nám při pohledu do zrcadla vyčaruje kyselou grimasu na obličeji. To že ženská prsia, jsou součástí etetického působení na lidi kolem můžeme bez obav vynechat. Horší případ je, když nám vzhled našich prsou brání být sama ze sebou spokojená a uvolnit se ve společnosti.

V takových případech začínáme přemýšlet nad ledasčím a jedna z prvních věcí která nás napadne je plastická operace na zvětšení prsou. Tato však může mít kromě super-rychlého vylepšení poprsí, také určitá rizika. Pojďme se na ně podívat.

Před jmenováním možných rizik bychom rádi podotkli, že tento článek nevznikl jak nástroj na zastrašování, nýbrž spíše jde o výčet možných komplikací které mohou při plastice prsou skutečně nastat. Umožní vám to zvážit, zda chcete taková rizika skutečně podstoupit, nebo před tímto závažným rozhodnutím vyzkoušíte některý z alternatývnych způsobů zvětšování prsou.

Infekce v operované části prsu

Infekce je jednou z nejčastějších problémů při plastických operacích na zvětšení prsou. Nejčastěji se objeví v průběhu několika dnů po operativním vložení silikonových prsních implantátů. Projevuje se zarudnutím okolní kůže, mokvání rány či otokům. Častokrát infekci doprovází i zvýšená teplota nebo celková nevolnost. Takový stav si může vyžádat i hospitalizaci v nemocnici.

Krvácení do vnitřní rány prsu

Vnitřní krvácení je další častou komplikací která se také projevuje při chirurgickém zvětšení poprsí. Pokud uvnitř rány praskne byť jen malá cívka, nebo špatně svázaný steh, může to znamenat nutnost ránu znovu otevřít a nahromaděnou krev odstranit. Pokud se to stane, je jisté, že vzniklé jizvy budou mnohem viditelnější.

Jizvy na prsou

Apropo jizvy. Jakýkoliv chirurgický zákrok a to se týká i zákroku na zvětšení prsou, zanechává jizvy. V dnešní době už medicína pokročila natolik že jizvy skoro není vidět. To však platí pouze pro jizvy které jsou dokonale vyhojené. Zhojení jizev po plastickém zvětšení prsou trvá asi půl roku až rok. Do té doby je jizva viditelná na první pohled. Je narůžovělá nebo až červená a musí se každý den natírat speciální mastí aby nezhrubla.

Anestezie při plastice poprsí

Silikonová prsa se z pravidla operují pod celkovou anestezií. Anestezie je vždy zátěží pro kardiovaskulární systém a nese sebou mnohá rizika. V extrémních případech může celková anestezie vézt až k smrti pacienta. Je nutno zde podotknout že skutečně jde jen o vzácné případy, které vznikají z pravidla díky nesprávnému odhadu pacienta příslušným anesteziologem.

 

Jak se vyhnout rizikům plastiky prsou

Jak vidíte, plastika prsou sebou přinášejí nejen zlepšení vzhledu, nýbrž také velké množství nežádoucích efektů které mohou doslova zkazit život.
Před tím jak se rozhodnete podstoupit plastickou operaci na zvětšení prsou, nezapomeňte si důkladně prověřit kliniku, která vám bude zákrok provádět. Vyžadujte reference od předchozích pacientů a udělejte si rešerši na internetu. Neváhejte osobně kontaktovat předchozích pacienty kliniky a ptát se jich na spokojenost s vybranou klinikou. tyto kroky je dobré nepodcenit. Prsa máte pouze jedny a nikdo vám je po zkažené operaci nevrátí zpět.

Také se můžete poohlédnout po alternativních způsobech jak zkrášlit vaše prsa. Je jasné že léky na zvětšení prsou vám jejich o 5 čísel nezvětší avšak téměř jistě vám prsa zvětší na tolik, že ze sebou budete spokojenější a budete si sama sebou více jistá. Zvětšení prsou bez plastiky je určitě to pravé řešení pro každou ženu před tím, jak se rozhodne použít silikonové implantáty.

Nedovolte abyste na plastiku doplatili jak tyto ženy

Pokud už se rozhodnete absolvovat chirurgické zvětšení prsou, pamatujte na to že není lékař jako lékař a vyberte si opravdu spolehlivého doktora na kterého máte dobré reference. Risk se v tomto případě nevyplácí.

Další články o zkažených operacích prsou: