Dostaňte své prsa po kojení do formy. S bylinkami.

9
floating-leaf
floating-leaf

S těmito bylinkami dostanete prsa po kojení do formy

Mateřství je právem označováno za nejkrásnější období života ženy. Těšíme se na něj a příprava začíná možná už i v dětství, jakmile si poprvé strčíme nafouknutý balón či míč pod šaty, a napodobujeme tak těhulky v okolí. Samozřejmě, tyto krásné momenty života jsou doprovázeny i mnohými nepříjemnostmi, které trápí ženy nejen během těhotenství, ale i v době kojení a po něm.

Co po kojení?

Vzhledem k několik faktorů, jako je samotné těhotenství, kojení, zda věk, se mléčná žláza prsa diferencuje, roste a mění. Především po otěhotnění, vlivem hormonů estrogen, progesteron a prolaktin, se mléčná žláza množí, přičemž největší rozvoj evidujeme právě v období kojení. Po skončení kojení alveoly, tedy části, v nichž se tvoří mateřské mléko, pozvolna zanikají, a prsa tak mnohokrát změní svůj vzhled natolik, že s nimi nejsme vůbec spokojeny.

Samozřejmě, pravidelné cvičení či plavání, celkové posilování prsních svalů mohou přinést výsledky a dopomoci ke zlepšení požadovaného tvaru prsů. No co když na cvičení čas nemáme? Zkusme nahlédnout blíže na účinky bylinek, které nám mohou pomoci.


Náš tip: Přečtěte si, jaká budou prsa v těhotenství a po něm.


Damiana – nakopněme hormony

Tato posvátná rostlina Aztéků se těší popularitě i v současnosti. Důvodem je především její mnohostranné využití. Kromě toho, že podporuje dobrou náladu, využívá se při léčení depresí a úzkostí. Vzhledem k povzbuzující účinky se extrakt z Damiany přidává do energetických nápojů.

Damiana obsahuje fytoestrogeny a v minulosti se v lidovém léčitelství používala při léčbě různých sexuálních poruch a také při problémech s hormonální nerovnováhou. Kromě zmírnění menstruačních bolestí, křečí a návalů pomáhá i při bolestech hlavy. Zároveň působí i jako afrodiziakum. Jak však bylinka dokáže ovlivnit růst prsou? Damiana patří mezi bylinky, které dokáží ovlivnit činnost žláz s vnitřní sekrecí. Z tohoto důvodu je právě ona jednou z bylinek, která hraje významnou roli v procesu přirozeného zvětšování poprsí.

Fytoestrogeny přispívají k udržení a nárůstu prsní tkáně.

Pískavice řecké seno – fytoestrogenová bomba

Pískavice řecké seno, fenugreek nebo řecké seno pojmenovávají tutéž bylinku. Její květ je světle žlutý, ale nejvíce ceněné jsou její semena, které jsou ukryty v lusku. Pískavice také obsahuje fytoestrogeny. Tyto rostlinné estrogeny léčí různé zdravotní potíže a ovlivňují také prsní tkáň. Fytoestrogeny se vážou na estrogenní receptory, což má pozitivní vliv na hormony v těle.

Pískavice kromě nich obsahuje saponiny, flavonoidy, mineálne látky a vitamíny A, B, C a kyselinu listovou. Podporuje produkci mléka během kojení, pomáhá při zotavení po porodu. V neposlední řadě má povzbuzující účinky, navrací hormonální rovnováhu a podporuje také růst prsů.

Hormóny dojčenie senovka - Megaprsia.sk

Fenykl – netradiční zelenina

Semena fenyklu mají výrazné fytohormonálne účinky, které dokáží dramaticky ovlivnit velikost ženských prsou. Estrogenní látky, které obsahuje, pomáhají růstu prsní tkáně, což znamená větší poprsí. Konzumace fenyklu také zvyšuje ženské libido, upravuje hladinu hormonů a napomáhá při hubnutí.

Když příroda pomáhá – uvařme si čaj!

Z kombinace těchto bylinek si můžeme uvařit pískavcovo-fenyklový čaj. Co potřebujeme?

  • semena pískavice – 3 polévkové lžíce
  • semena fenyklu – 1 čajová lžička
  • prášek z lékořice – 1 lžička

Do dvou decilitrů vody vložíme uvedené ingredience. Vodu přivedeme do varu a necháme povařit na mírném ohni přesně 10 minut. Čaj scedíme, necháme vychladnout a dochutíme medem a citrónem. Dbejte na kvalitu surovin.

Hormóny po dojčení čaj - Megaprsia.sk

Bylinky v tabletkách

Extrakty z léčivých bylin obsahují také mnohé výživové doplňky. Na cestě k pěkným prsům po porodu nebo dlouhodobém kojení vám pomohou tabletky BreastEXTRA+. Přípravek obsahuje fytohormony angelica sinensis, wild yam, black cohosh, fenugreek, damiana a další látky, které působí jako přírodní náhrada estrogenů. Stimulují organismus ženy k vytváření tkáně prsní žlázy a mají za následek růst prsou. Výsledky jsou výjimečně rychlé. Už po 10 dnech užívání přípravku budou vaše prsa pevnější a plnější.

Shrnutí:

  • Hormony po kojení se dají upravit bylinkami jako jsou damiana, fenugreek a fenykl.
  • Přírodní výtažky z rostlin dokáží napomoci zvětšení a tvarování prsou.
  • Přirozené zvětšení poprsí dosáhnete užíváním tabletek BreastEXTRA+, které obsahují bylinné výtažky