floating-leaf
floating-leaf

Silikonové prsa – co o nich vlastně víme?

O plastice prsou jsme si už co, to řekli v jednom z předchozích článků o možnostech na zvětšení prsou. Víme jaké jsou možnosti, průběhy i rizika plastiky. Pojďme se ale podívat blíže na samotné silikony. Silikonové prsa jsou výsledkem chirurgického plastického zákroku. Většinou se podaří a vypadají skutečně nádherně. Jindy výsledky nemusí být podle očekávání klienta. Tvar silikonových prsou se liší například povrchem a tvarem implantátů. Podívejme se tedy na různé druhy silikonů a jejich výhody či nevýhody.

Povrch silikonových implantátů

Povrch implantátů známe texturovaný nebo hladký. Texturované implantáty se vyrábějí z polyuretanu. Hladké prsní implantáty se používají od 60. let, ale v dnešní době je už téměř úplně vytlačily zdrsněné silikony. Implantáty se zdrsněným texturovaným povrchem byly však vyvinuty až v 80. letech. Tato textura má strukturu vrcholů a údolí, což zapříčiňuje lepší přilnavost prsní tkáně k povrchu implantátu. Snižují výskyt kapsulární kontraktury a výroba je bez použití negativních obtisků, cukru nebo chloridu sodného.

povrch silikónových pŕs

Polyuretanový implantát se sice vyrábí od 80. let, avšak na Slovensku nebyl až tak známý. Při těchto implantátech je výskyt nejčastěji se objevující komplikace, kapsulární kontraktury výrazně nižší. Běžnou chybou implantátů je také zvrásnění  a je nutné opakování operace. To však při polyuretanových implantátech nehrozí.

Díky lehkosti materiálu velké implantáty méně zatěžují páteř. Měkká a hladká pěna z polyuretanu je také pocitově mnohem příjemnější. Díky zmíněným výhodám a vlastnostem vypadají na pohled skutečně přirozenější. Velmi ocenitelných výhodou je, že nepotřebujete žádnou speciální stahující podprsenku po operaci. Při polyuretanových implantátech je možnost, jedinečného výběru kónického tvaru. Ten vytváří takzvaný „push-up“ efekt. Tím se dostáváme k tomu, jaké tvary silikonových prsou známe.

Tvar a profil silikonů

Běžně máme na výběr ze dvou tvarů, a to kulaté (sférické) nebo anatomické (kapkovité). Kulaté jsou tu déle a naopak anatomické jsou vývojově mladší. Anatomické implantáty sledují přirozený tvar poprsí, a tak silikonové prsa vypadají přirozeněji. Tyto implantáty mají tvarovou paměť a jsou na okrajích měkčí. Nevytvářejí tak nepřirozené ohraničení implantátu. Kulaté implantáty se ukládají pod žlázu i pod sval, zatímco anatomické se ukládají částečně pod sval nebo pod žlázu.

Životnost silikonových prsou

Při zvětšování prsů se pokožka natáhne a tkáň pod ní se ztenčí. Ať už větší nebo menší implantáty, toto se děje vždy. Tím prsní tkáň ztrácí na elasticitě a uvolňuje se. Životnost silikonových implantátů je dlouhodobá, avšak ne doživotní jak si mnohé ženy myslí. Kvalitní implantáty by neměly ztratit svůj objem, ani by nemělo dojít k prosakování silikonu přes obal. To však není samozřejmostí (vzpomeňme si na nedávnou kauzu nekvalitních praskajících silikonů).

Také některé Slovenky nosí v hrudníku nekvalitní implantáty, které praskají. Ať už jde o tento případ nebo o rupturu, vznik kapsulární kontraktury nebo jakékoliv jiné poškození nebo konec životnosti implantátu, je nezbytné je vyměnit. Většinou máte sice nové implantáty od výrobce zdarma, musíte si však uhradit samotný zákrok. Implantáty se vyměňují z pravidla po 10 letech. O peníze za zákrok by možná ani nešlo. Ale prožívat znovu operaci a pooperační bolesti není určitě příjemné.

Silikonové prsa vypadají super, ale stojí skutečně za problémy které s sebou přinášejí?

Před silikonovými prsy zkuste raději tabletky

Než skočíte pod skalpel a necháte si rozřezat prsa, můžete zkusit i levnější, bezbolestný a méně rizikový způsob na zvětšení prsou. Vyzkoušejte například speciálně navrženou směs koncentrovaných výtažků z rostlin, které způsobují růst prsů. Přírodní extrakty dokáží stimulovat organismus ženy k vytváření tkáně prsní žlázy. Díky tomu můžete své poprsí zvětšit přirozenou cestou, pomocí tabletek na zvětšení prsou BreastExtra+. Tyto tabletky jsou také vynikající regenerací pro prsy mladých maminek, které právě přestaly z kojením a potřebují navrátit původní tvar svým prsům.

BreastExtra plus

Je jasné, že tabletky vaše prsa nezvětší tak výrazně, jako by to dokázaly silikonové prsa, výsledky však budou viditelné a budete se cítit mnohem více ve vlastní kůži. Pokud by vám takové zvětšení nestačilo, vždy se můžete rozhodnout pro silikonové prsa. Pokud si však jednou dáte voperovat silikony a s výsledkem nebudete spokojená, zvrátit to už bude trochu složitější a bolestivější.