Znáte bílkovinu mládí? Je to kolagen

floating-leaf
floating-leaf

Kolagen působí pozitivně na vlasy, nehty i na pokožku

Hezké vlasy, nehty a pokožka. Za to všechno může kolagen. Jeho omlazující efekt a pozitivní vliv na zdraví způsobil, že v posledních letech vyvolal skutečný boom na trhu.

Co je kolagen?

Kolagen je nejdůležitější stavební bílkovina v našem těle. Je to základní bílkovina, která tvoří až 70% tkáně pokožky. Nachází se také ve vlasech a nehtech. Jeho účinky jsou opravdu široké. Působí nejen na krásu vlasů a nehtů, ale přispívá také ke zpevňování pokožky. Kolagen má však nejen mimořádně omlazující účinky, ale výrazně pozitivně ovlivňuje celkové zdraví. Ne nadarmo se nazývá bílkovinou mládí.

Kolagen je základní bílkovina, která působí na krásu vlasů, nehtů a pokožky.

S přibývajícím věkem si tělo postupně kolagen přestává vytvářet. Už po 25. roku života se jeho obsah v pokožce každoročně snižuje o přibližně 1,5%. Pokud patříte do věkové kategorie nad 40 let, úbytek je již na vašem těle pravděpodobně výrazně viditelný. Tehdy se už totiž kolagen v našem těle nevytváří téměř vůbec.

Jaké jsou účinky kolagenu?

Kolagen působí v různých částech našeho těla. Nejvýraznější jsou jeho účinky na vlasy, nehty a pokožku, ale i pohybový aparát.

Účinky kolagenu na pokožku

Nedostatek kolagenu se v první řadě projevuje na pokožce. Kolagenová vlákna pomáhají pokožce udržet si pružnost a pevnost. Výrazně zpomalují stárnutí pokožky, zvyšují její elasticitu, předcházejí vzniku vrásek, tvorbě akné a známých černých teček. Odstraňují také celulitítu, strie a pigmentové skvrny.

Pokožka nejviditelnější ztrácí pružnost na místech, kde je nejjemnější, tedy zejména na prsou. Proto se doporučuje kolagen užívat pro zachování zdravé, pružné a hebké pokožky.

Účinky kolagenu na vlasy a nehty

Kolagen podporuje tvorbu bílkovin ve vlasech. Tím podporuje růst a zabraňuje jejich vypadávání. Navíc podporuje i vlasové folikuly, kde se vytváří pigment, následkem toho snižuje výskyt šedivých vlasů. Bojuje také proti lámavým vlasům a zvyšuje jejich lesk. Také regeneruje nehty a pomáhá snižovat jejich křehkost.Kolagen na vlasy -BreastExtra.cz

Účinky kolagenu na pohybový aparát

Kolagen tvoří pojivové tkáně pohybového aparátu. Vytváří tedy strukturu kostí a kloubů, vazů, šlach a chrupavek. V mladém věku si ho tělo dokáže vyprodukovat samo – tehdy vyživuje klouby a brání jejich stárnutí a zlepšuje také pohyblivost svalů. Jeho úbytek ale způsobuje problémy s pohybovým aparátem, neboť dochází k jeho rychlejšímu opotřebení. Pokud vás bolí kolena, máte problémy s klouby nebo se vám špatně hojí zlomeniny, možná za to může právě nedostatek kolagenu. Působí také jako prevence artrózy a artritidy a zpomaluje řídnutí kostí při osteoporóze.

Další účinky kolagenu

Kromě toho všeho tato bílkovina také ulevuje při nervových bolestech, urychluje hojení ran po různých poraněních, ale i chirurgických zákrocích či porodu. Léčí křečové žíly.

Jak kolagen doplnit?

Ubývání kolagenu je sice nevratný proces, ale dobrá zpráva je, že ho tělu můžete doplňovat zvenčí. Je to důvod, proč se přidává například do krémů, gelů či jiných kosmetických přípravků. Kolagen obsažený v krému však není tak účinný, protože se nedokáže dostat do nejhlubších vrstev pokožky. Proto je nejlepší dodat ho tělu zevnitř.

Obsahuje ho čerstvé ovoce a zelenina, semínka, ořechy, ale i další potraviny. Ideální však je, pokud vsadíte na výživové doplňky, které obsahují vyšší množství kolagenu jako strava.

Kolagen strava - BreastExtra.cz

Na trhu již dnes najdete mnoho výživových doplňků, které kolagen obsahují. Můžete ho užívat ve formě tabletek, prášku či želatinových kostek. Kolagen může přitom pocházet z různých zdrojů. Nejčastěji se využívá vepřový kolagen. Známý je i mořský kolagen, který je podobné struktury jako ten lidský, proto se efektivně vstřebává a distribuuje po těle. K dispozici jsou hydrolyzované preparáty, které jednoduše rozpustíte ve vodě nebo v jiném nápoji a vypijete. Pozor, nekonzumujte jej ale v kombinaci s grapefruitovým džusem.

Chcete-li mít velká prsa a hledáte doplňek stravy speciálně na podporu pružnosti pokožky při růstu prsou, doporučujeme tabletky BreastEXTRA+. Tento přípravek obsahuje v denní dávce 60 mg hydrolyzovaného kolagenu. Růst prsou podporují přírodní extrakty z rostlin, jako jsou jam čínský, fenykl, andělika čínská, serenoa plazivá, pískavice řecké seno a sójové isoflavonoidy.

Podpořte růst svých prsou přípravkem s obsahem kolagenu, vyzkoušejte tabletky BreastEXTRA+.

Shrnutí:

  • Kolagen je základní bílkovina, kterou si tělo postupně přestává vytvářet.
  • Jeho nedostatek se odráží na chabé pokožce, křehčích nehtech a vlasech bez lesku.
  • Na doplnění užívejte výživové doplňky, jako jsou tabletky BreastEXTRA+.