Sójové isoflavonoidy pomáhají zvětšit prsa

floating-leaf
floating-leaf

Sója a sójové isoflavonoidy působí jako přírodní fytoestrogeny

Jak už jistě víte, ke zvětšení prsou přispívá i konzumace některých bylinek a potravin. Patří k nim i sója, která obsahuje sójové isoflavonoidy.

Co jsou sójové isoflavonoidy?

Jak již samotný název napovídá, sójové isoflavonoidy (v některých zdrojích uváděné také jako sójové isoflavony) jsou látky obsažené v sóji. Jsou to tedy látky rostlinného původu, které se strukturou podobají ženským hormonem. Sójové isoflavonoidy tedy působí jako přírodní fytoestrogeny, které působí na receptory v prsech, následkem čehož dochází k jejich růstu.

Sójové isoflavonoidy jsou látky obsažené v sóji, které působí jako fytoestrogeny.

Mimochodem, sója kromě sójových isoflavonoidů obsahuje bílkoviny nezbytné pro správný vývin svalové hmoty, vitamin E, hořčík, železo a velké množství vápníku. Kromě růstu prsů mají tedy i jiné blahodárné účinky na zdraví:

 • působí jako antioxidant a podílejí se také na prevenci vzniku nádorových onemocnění,
 • pomáhají regulovat hormonální rovnováhu v menopauze,
 • pozitivně působí na srdečně-cévní systém – snižují hladinu cholesterolu, upravují krevní tlak, slouží jako prevence před infarktem a mozkovou příhodou,
 • zlepšují mineralizaci kostí a zabraňují odbourávání kostní hmoty,
 • zrychlují metabolismus a bojují proti cukrovce,
 • podporují detoxikaci jater,
 • zlepšují paměť a jiné psychické funkce,
 • mají protizánětlivý účinek.

Sójové isoflavonoidy produkty - Breastextra.eu

Jak konzumovat sóju?

Pro růst prsů se doporučuje konzumovat alespoň jedna kompotová miska sójových bobů denně. Připravte si je samozřejmě tak, aby vám čím nejvíce chutnaly. Nejjednodušší recept je uvařit sojové boby v malém množství slané vody nebo ji přes noc nechat namáčet. Pak je upražte na pánvi a dobrůtka na chroupání je na světě.

Mezi vynikající produkty ze sóji však patří i tofu, sójové mléko, sójové lupínky nebo tempeh. Dají se připravit na tisíc způsobů a jsou velmi chutné. Můžete ji použít jako náhradu masa například v svíčkové či použít jako výborný doplněk k zelenině, například s brokolicí či ledovým salátem.

Mnoho možností vám poskytuje i tofu. Díky své neutrální chuti se dá kombinovat s různými jídly. Můžete jej použít do salátů, jako přílohu k jídlu nebo jej jednoduše ugrilovat.

Pěstování sóji

Sója pochází z Číny, kde se pěstuje již více než tři tisíciletí. Pěstuje se však i v Česku a to dokonce už od 19. století. Pokud si ji chcete vypěstovat doma, třeba dodržovat zásady pěstování luštěnin. Sóju vysejte koncem dubna do řádků vzdálených asi 30 cm. Zpočátku je třeba ji okopávat a zbavovat plevele. Sója dozrává na rozhraní srpna a září – tehdy třeba sóju posekat hned z rána, kdy jsou ještě lusky uzavřeny. Keře dosušte na slunci, a pak je vymlaťte nebo ručně vyloupejte.

Sójové izoflavonoidy sójové bôby - Megaprsia.sk

Jak dlouho může zvětšení prsou trvat?

Při konzumaci sóji může proces viditelného zvětšení prsou trvat asi půl roku. Avšak pozor, neplatí, že čím více sóji sníte, tím rychleji vám prsa narostou. Proces pěstování v domácích podmínkách je rovněž velmi zdlouhavý. Nejjednodušší je sáhnout po hotových produktech ze sóji. Na trhu jsou k dispozici také různé výživové doplňky, které obsahují extrakty ze sóji. Jejich výhodou je to, že obsahují standardizované extrakty se zaručenou kvalitou.

Takovým výživovým doplňkem jsou i pilulky na růst prsou BreastEXTRA+. V jedné denní dávce obsahují 180 mg sójových isoflavonoidů. Kromě toho však obsahují i ​​další účinné složky, které účinek sojových isoflavonoidů ještě posilují. Jsou to bylinky na růst prsou, jako jsou jam čínský, fenykl, andělika čínská, serenoa plazivá a pískavice řecké seno. Přidaný kolagen se stará o pružnost pokožky prsou.

O účinnosti tabletek mluví zkušenosti žen, které vyzkoušely BreastEXTR +. 91% z nich potvrdilo viditelný nárůst velikosti prsů během prvních 3 týdnů. 97% žen se zvětšily prsa o jednu plnou velikost košíčku do 3 měsíců.

Shrnutí:

 • Sója obsahuje sójové isoflavonoidy, které se strukturou podobají ženským hormonům.
 • Jsou proto zodpovědné za růst ženských prsou.
 • Pro růst prsou můžete konzumovat produkty ze sóji nebo se spolehnout na tabletky BreastEXTRA +.