Fytoestrogeny a jejich vliv na ženský organismus

floating-leaf
floating-leaf

Mají fytoestrogeny skutečně vliv na růst prsou a jiné funkce v ženském organismu?

Slyšeli jste už něco o fytoestrogenů? Že ne? Fytoestrogeny jsou vlastně přírodní estrogeny. Mají vliv na různé funkce v ženském organismu. Které to jsou? Čtěte dál.

Co jsou fytoestrogeny?

Fytoestrogeny jsou přírodní látky, které mají podobný účinek jako lidský hormon estrogen. Estrogen je nejdůležitější ženský pohlavní hormon. Je zodpovědný za růst a vývoj sekundárních pohlavních znaků včetně prsou, rozšíření pánve a zvýšeného množství tělesného tuku v oblasti hýždí, stehen a hýždí. Přispívá také k menšímu ochlupení u žen ve srovnání s muži.

Produkce estrogenu ve zvýšené míře končí přibližně kolem 25. roku, proto je vhodné tento hormon doplnit v přírodní formě. Fytoestrogeny mají pozitivní vliv na snižování hladiny cholesterolu a krevního tlaku, potlačují nepříjemné příznaky menopauzy, snižují riziko vzniku osteoporózy, a dokonce i některých druhů rakoviny. Jsou to nesteroidní látky, z nichž nejvýznamnější skupiny tvoří isoflavony, lignany a kumestany. Největší skupinu tvoří isoflavony.

 • Izoflavony tvoří největší skupinu fytoestrogenů a jsou také nejvíce prozkoumány. Nejsilnější vlastnosti estrogenu mají přitom genistein a daidzein. Isoflavony mají antioxidační účinky a zpomalují stárnutí. Obsahují je například sója a luštěniny jako cizrna, čočka a fazole.
 • Lignany chrání zdraví prsní tkáně. Zmírňují nepříjemné příznaky menopauzy a působí i jako prevence některých onkologických onemocnění. Obsahují ji například lněná semínka, čočka, fazole a jahody.
 • Kumestany působí dokonce silnější než izoflavony. Je jich však velmi mnoho a jen některé z nich mají účinky jako estrogen. Obsahuje jejich zejména jetel luční, klíčky sóji nebo boby vigna.

Fytoestrogeny najdete v potravinách, které jsou i u nás velmi jednoduše dostupné.

sója - zdroj fytohormonu

Fytoestrogeny a prsa

Kromě výše zmíněných účinků na zdraví člověka fytoestrogeny také ovlivňují prsní tkáň. Existují tvrzení, že fytoestrogeny dokonce napomáhají k růstu prsů. A opravdu, v různých kulturách po celém světě ženy užívají různé bylinky či potraviny na zvětšení prsou. A i moderní věda si uvědomuje jejich roli v této oblasti.
A nejen to. Výzkumy dokazují, že fytoestrogeny mohou mít dokonce i antikarcinogenní účinek. Předpokládá se to především proto, že u asijských žen, které konzumují stravu bohatou na sóju, se rakovina prsu vyskytuje jen zřídka. Užívání fytoestrogenů má preventivní účinek iu žen, které rakovinu prsu překonaly.


Náš tip: Podívejte se i na video, jak můžete zvětšit svá prsa.


Fytoestrogeny a menstruace

Fytoestrogeny dokážou pomoci i při bolestivé menstruaci. Tím, že napomáhají k udržování hormonální rovnováhy, přispívají k hladkému průběhu menstruačního cyklu. Zmírňují příznaky premenstruačního syndromu, nepravidelné menstruace a pomáhají potlačovat i nepříjemné příznaky menopauzy.

Pomôžte si s BreastEXTRA+

Rostliny, které obsahují fytoestrogeny, obsahují prémiové tabletky na růst prsou BreastEXTRA+. Tyto přírodní látky stimulují ženský organismus k tomu, aby produkoval tkáň prsní žlázy, což má za následek růst prsou, jejich zpevnění a ideálně vytvarování. Užívání tabletek zároveň přispívá ke snížení menstruačních bolestí.
Jsou to především:

 • Sója. Konkrétně sójové isoflavonoidy jako nejvýznamnější fytoestrogeny se ve velké míře vážou na estrogenní receptory přímo v tkáních prsou, čímž způsobují jejich nárůst a zpevnění.
 • Jam čínský. Rostlina, která díky své schopnosti dodávat tělu fytoestrogeny přispívá k rovnováze ženských pohlavních hormonů. Podporuje také prokrvení v oblasti hrudníku, čímž dochází ke zlepšení přenosu živin do prsou. Podporuje činnost žláz s vnitřní sekrecí a zvyšuje hladinu látek potřebných na růst prsou.
 • Andělika čínská. Dokáže výrazně ovlivnit produkci estrogenu a ve spolupráci s dalším složkami působí na zvětšení prsou. Pomáhá také při problémech s menopauzou a menstruací – zmírňuje PMS a pomáhá při nepravidelné menstruaci.
 • Serenoa plazivá. Díky obsahu prolaktinu zvyšuje frekvenci dělení buněk v prsních žlázách, čímž napomáhá jejich zvětšení. Napomáhá také k udržení optimální hormonální hladiny v organismu, což je pro růst prsou nezbytné.
 • Pískavice řecké seno. Je vydatným zdrojem fytoestrogenů, flavonoidů a saponinů. Semena obsahují látky, které zvětšují zdravé prsní tkáň. Kromě růstu prsou stimuluje také tvorbu mateřského mléka.
 • Fenykl. Už odedávna se používá na zvětšování prsů a podpory tvorby mléka. Přidává se do čajů a krémů, které se vmasírují přímo do prsou. Fenykl přispívá také k úpravě hormonální rovnováhy a pomáhá odstranit menstruační bolesti.

fenikl

Kromě těchto přírodních složek pilulky obsahují také kolagen, který je důležitý pro zachování zdravé, pružné a hebké pokožky.

Jelikož přípravek obsahuje pouze přírodní látky a žádné chemikálie, barviva a konzervanty, nemusíte se obávat žádných negativních vedlejších účinků. Užívání přípravku je velmi jednoduché. Stačí užít 2 kapsle dvakrát denně a zapít dostatečným množstvím tekutin.


Náš tip: Přečtěte si více o jednotlivých bylinkách v článku Znáte bylinky na zvětšení prsou?


Shrnutí

 • Fytoestrogeny jsou přírodní látky, které slouží jako náhrada pohlavního hormonu estrogen.
 • Ovlivňují mnohé funkce v ženském organismu, včetně zvětšení prsou a řešení problémů s menstruací.
 • Použijte tabletky BreastEXTRA+ plné fytoestrogenů.